
GOSPIĆ – Jučer je otvorena 26. po redu tradicionalna manifestacija Jesen u Lici. Ovaj sajam okupio je rekordni broj posjetitelja i izlagača. Svečanom otvorenju uz župana Ernesta Petryja nazočili su predsjednik Vlade Andrej Plenković, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman, ministar pravosuđa, uprave i digitalne transformacije Damir Habijan, ministar regionalnog razvoja i EU fondova Šime Erlić, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Tugomir Majdak, državni tajnik u Ministarstvu pravosuđa, uprave i digitalne transformacije Sanjin Rukavina, direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Luka Balen, gradonačelnik Gospića Darko Milinović i ostali.
Ovogodišnja manifestacija okupila je više od 350 izlagača koji predstavljaju svoje proizvode, od autohtonih prehrambenih delicija do unikatnih rukotvorina i suvenira. Organizatori očekuju posjećenost od preko 30.000 ljudi tijekom tri dana trajanja sajma.
A.M./M.K.