O nama   
Kontakt   
Oglašavanje   
Impresum   
Uvjeti korištenja   
Pošaljite nam vijest!
GlasLike.hr
Lika nekretnine
povratak

Predstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u Paradiso

1/5
Predstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u Paradiso
Predstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u ParadisoPredstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u ParadisoPredstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u ParadisoPredstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u ParadisoPredstavljanje knjige „Otisci potkova“ u book cafe-u Paradiso
Objavljeno: 08-07-2021

Predstavljanje knjige „Otisci potkova“ održati će se u petak, 09.10.2021. godine u 20:00 sati,  u book cafe-u Paradiso, kao uvod u 3. The coklje fest 2021. godine.

Branko Blažina rođen je 6. siječnja 1948. u Matuhani, nedaleko od Barbana (danas sjedište općine i gradić Trke na prstenac). Od obnavljanja Trke na prstenac, 1976. godine, bio je angažiran u organizaciji te manifestacije, na poslovima promidžbe i informiranja, te obnašao mnoge funkcije. Na početku mandata, kao predsjednik Društva, odigrao je odlučujuću ulogu u postavljanju monumentalne skulpture „Ptica prstenac“ na barbanskoj placi. Autor je filma o Trci na prstenac, urednik monografije „Prstenac“, te angažiran u izradi drugih prigodnih publikacija. Mnogim autorskim prilozima popularizirao je Trku na prstenac u medijima. Živi u Matuhani, gdje provodi mirovinske dane, baveći se rekreativno uzgojem vinove loze i maslina. Tisak ove prekrasne knjige kruna je njegovoga rada na afirmaciji spomenute viteške igre ali i unutrašnjeg, ruralnog dijela Istre.

Na predstavljanju romana vlasnica i urednica izdavačke kuće Beletra iz Zagreba, Sandra Pocrnić – Mlakar govorit će o osvještavanju sela, koje je Branko Blažina opisao u svom romanu kroz lik Nina z Barbana te o potrebi da naše selo progleda i postane svjesno obilja koje proizvodi i ljepote koja ga okružuje. Kao što je Otočac prepoznao poruku romana i želi upoznati autora i čuti istarska iskustva o oživljavanju sela, nadam se da će i ostali krajevi Hrvatske, u kojima se njeguje ljubav prema konjima i prirodi, poželjeti čuti priču o Ninu z Barbana. Stoga ćemo iz Otočca uputiti barbanske pozdrave Sinju, s kojim Barban surađuje zbog Alke, te Vinkovcima, Đakovu, Lipiku i Slavonskom Brodu, čiji se stanovnici također dive konjima na svojim pašnjacima.

Dragica Rogić čuvarica je narodnoga blaga mogli bismo reći od najranijeg djetinjstva. Tamo gdje drugi vide otpad, ona prepoznaje sirovinu i potencijal pa sad već s nestrpljenjem očekujemo vidjeti kako će udruga Gačanka urediti svoj štand za sajamski dio našeg 3. The coklje festa u Otočcu. Može li se vuna prelijevati u slapovima i što to vrijedne ruke članica ove udruge spremaju za nadolazeće dane ispričati će nam na ovom druženju njihova predsjednica. Već punih 15 godina ove žene promoviraju coklje, vunu, ručni rad u svim mogućim oblicima a kako čujemo sada su otišle i korak dalje. Kako novo doba nameće i nove trendove, snimile su i video zapise svojih radionica kako bi svatko od nas dobio mogućnost naučiti vještine naših majki i baka. Posjetitelje očekuju i ovi simpatični pokloni.

Od 2009. godine na tržištu je prisutan brand Stilanova Lika. Njihov logo prikazuje ličkog medvjeda kako polagano ide svojim putem utirući stazu za čitavu regiju Like i Gacke. Trendovi koji nas prate već neko vrijeme otvaraju put domaćim, malim proizvođačima i sa ovih područja budući su gosti i kupci sve više svjesni vrijednosti zdrave, autohtone domaće proizvodnje.  

Lička šljivovica jedan je od sinonima za tradicijsku proizvodnju i uglavnom ne podliježe masovnoj industriji. Lika je pogodno podneblje za proizvodnju kvalitetne šljive (klima, pedološka svojstva tla, otporne sorte šljiva) a kakve sve proizvode proizvodi OPG Ivana Vlainića doznajte i kušajte u petak u book cafe-u Paradiso.

Tamara Jurković, book cafe Paradiso

Podijeli novost na društvenim mrežama!
Novalja.coom